Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

7 IETEIKUMI BĒRNIEM DRAUDZĪGĀM KĀZĀM!

7 IETEIKUMI BĒRNIEM DRAUDZĪGĀM KĀZĀM!

Ir pāri, kuri savu kāzu dienu nespēs iedomāties bez ģimenes un draugu klātbūtnes visās paaudzēs. Jo lielāka dažādība (un labā nozīmē – haoss), jo labāk. Tai pat laikā būs arī tādi pāri, kas jau sākotnēji varētu lemt par labu vienkāršai elegancei un bērnus kāzu svinībās neaicināt. Nav pareiza vai nepareiza varianta, bet, lai ko pāris izlemtu, tas laicīgi jādara zināms kā kāzu viesiem, tā kāzu organizatoriem un/vai vedējiem, lai nepieciešamības gadījumā viņi spētu nodrošināt mazākajiem kāzu viesiem atsevišķu izklaides programmu un ēdienkarti.

  1. BĒRNIEM KĀZĀS – JĀ VAI NĒ? Par to, vai kāzu svinībās piedalīsies draugu un radinieku mazie bērni, pārim būtu jāizlemj no paša sākuma – nozīmīguma ziņā tas ir ļoti svarīgs jautājums. Būs pāri, kas izvēlēsies bērnus kāzās neaicināt, īpaši, ja kāzas ir ļoti formālas un elegantas. Šāds lēmums ir saprotams, bet bērnu vecākiem tas jāzina jau laikus, lai viņi varētu atrast savu bērnu pieskatītājus jūsu īpašajai dienai. Pēc ielūguma izsūtīšanas būtu tikai pieklājīgi apzvanīt visus viesus ar bērniem un paskaidrot, vai tās būs bērniem (ne)draudzīgas kāzas. Vienā vai otrā gadījumā vajadzētu pieņemt jums piemērotāko lēmumu un pie tā arī turēties, lai neizveidotos situācija, ka kādas ģimenes savus bērnus drīkst ņemt līdzi un kādas – savukārt nedrīkst.
  2. VAI BĒRNIEM KĀZĀS IR KĀDI PIENĀKUMI? Ja reiz esat nolēmuši par bērniem draudzīgām kāzām, tad noteikti vajadzētu izlemt, vai šajās kāzās mazākajiem viesiem būs kādi pienākumi. Daudzās kāzās aizvien ir tādi amati, kā puķu meitenes un gredzenu puiši. Ja arī jūs savās kāzās esat nolēmuši saglabāt šādu tradīciju, tad labais tonis nosaka, ka vispirms vajadzētu izvēlēties sev pēc radu rakstiem tuvākos bērnus. Ieteikums gan šiem pienākumiem neizvēlēties bērnus, kas jaunāki par trīs gadiem – var gadīties situācija, ka viņi tā arī netiks līdz ailes galam. Tāpat jāņem vērā bērnu rakstura iezīmes un personības – ļoti kautrīgiem bērniem šāda atrašanās visu uzmanības centrā varētu būt apgrūtinoša.
  3. PAŠIEM SAVAS IZKLAIDES! Svētku rīkotāja Inga Bērziņa/ Bannte norāda, ka tas, vai bērni piedalās kāzu svinībās, ir ļoti atkarīgs no tā, vai pašam jaunajam pārim ir bērni un vai viņi ir gatavi papildus domāt un rūpēties par bērnu izklaidi un pieskatīšanu. “Parasti kāzās, kurās papildus domā par bērnu izklaidi, ir no 10-16 bērniem dažādos vecumos. Tiek domāts gan par bērnu izklaidi, gan pieskatīšanu, gan maziem pārsteigumiem kārumu veidā. Ja ir šāds daudzums mazo viesu, tad es iesaku domāt arī par viņu izklaidi, lai vecākiem būtu kāds brīvāks brīdis dejām un atpūtai,” iesaka Inga Bērziņa. Runājot par bērnu izklaides iespējām, Inga kāzās tomēr iesaka neizvēlēties dažādas piepūšamās atrakcijas un batutus, kas varētu izraisīt nepatīkamas traumas. No drošības viedokļa labāk būtu rīkot lokālas izklaides, kur tiek kontrolēts, vai bērns atrodas uz vietas un nav izskraidījies pa visu teritoriju.
  4. VAKARA VADĪTĀJS BĒRNIEM. Ja mazie kāzu viesi ir kopskaitā vairāk par 10, tad pavisam noteikti vajadzētu domāt par atsevišķa vakara vadītāja/izklaidētāja nolīgšanu tieši viņiem. Bērnu izklaides vajadzētu uzticēt profesionāļiem, kas ar to nodarbojas. Inga Bērziņa dalās pieredzē, ka parasti šādi profesionāļi piedāvā bērniem gan dažādas intelektuālas spēles, gan izklaides, gan arī sarunas un kopā pavadītus atpūtas brīžus.
  5. KOPĪGS VAI ATSEVIŠĶS GALDS? Inga Bērziņa vakariņu laikā tomēr iesaka bērniem ierādīt vietas pie kopējiem viesu galdiem, blakus saviem vecākiem, jo sākumā viņi var nebūt tik atraisīti un būtu labi, ja vecāki zinātu, ko viņu bērns ir apēdis, pirms dodas tālāk izklaidēties un ēst kārumus. Tomēr ideju par atsevišķu bērnu galdu pavisam nevajadzētu noraidīt – tāds lieliski iederētos izklaides zonā. Galds var kalpot kā vieta, kur nodarboties ar radošām aktivitātēm – zīmēt, veidot, spēlēt spēles. Tādā veidā vakara gaitā bērniem pašiem būs sava vieta, kur lieliski iederēsies arī gardi pārsteigumi kārumu formā. “Vajadzētu padomāt par atsevišķu galdiņu izklaides zonā, kur ir saliktas uzkodas un dzērieni tieši mazajiem,” iesaka Inga.
  6. KO BĒRNI ĒDĪS? Ja kāzās būs bērni, tad visticamāk jau laikus vajadzēs padomāt arī par viņiem radītu ēdienkarti. Inga ir novērojusi, ka ir maz bērnu, kuri ir pieraduši ēst to pašu, ko pieaugušie, tāpēc bērniem noteikti vajadzēs savu ēdienkarti. “Bērnu ēdienkartei vajadzētu būt pēc iespējas vienkāršākai, jo nereti bērns sākotnēji ēd ar acīm un, ja uz šķīvja atradīsies, kas mazpazīstams, tad var gadīties, ka viņš to nemaz nevēlēsies ēst,” tā svētku rīkotāja. Bērnu ēdienkarte var sastāvēt, piemēram, no gardi pagatavotiem makaroniem, vistu pirkstiņiem un augļu groziņiem, respektīvi, lietām, ko bērns ēd ikdienā. Gados vecākiem bērniem varētu arī nebūt nepieciešama atsevišķa ēdienkarte, bet tas noteikti pirms tam jāizrunā ar konkrēto bērnu vecākiem.
  7. PĀRSTEIGUMI! Ja reiz jūsu kāzās būs bērni, tad nevajadzētu izpalikt arī pārsteigumiem. Pirmkārt, katram bērnam varat sagatavot tādu kā sākuma komplektiņu lieliskam vakaram – tā varētu būt kastīte ar zīmuļiem, krāsojamo grāmatu, veidošanas materiāliem, burbuļpūšamo – jebko, kas ienāk prātā un atbilst jūsu kāzu tematikai. Otrkārt, varat padomāt par īpašām vietām, kas paredzētas tikai pašiem mazākajiem, piemēram, vigvam telti, kur ieiet atļauts tikai bērniem. Treškārt, varat katram bērnam iedot vienreizlietojamās fotokameras un lūgt iesaistīties kāzu norisē, nofotografējot, viņuprāt, svarīgākos momentus – tās būs arī lieliska iespēja palūkoties uz visu notiekošo bērnu acīm. Un galu galā vakara gaitā varat palūgt mūziķiem nodziedāt vai dīdžejam uzlikt kādu slavenu bērnu multfilmu dziesmu (piemēram, slaveno “Let it go” no “Ledus sirds”) un uzaicināt visus bērnus uz deju grīdas, lai kārtīgi izdejojas!
Citi Raksti