Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Tie pāri, kas savus jāvārdus gatavojas teikt nākamā gada aktīvajā kāzu sezonā, jau ir nodevušies īstās kāzu svinību vietas meklējumiem. Lai gan varētu šķist, ka tas nemaz nav tik grūti no plašā piedāvājuma atrast īsto, tomēr ir ļoti daudzi aspekti, kas jāņem vērā, veicot savu izvēli – kāzas būs lielas vai mazas, cik dienu garumā tās notiks, kāds ir atvēlētais budžets un daudzi citi jautājumi, uz kuriem jārod atbildes vēl pirms īstās vietas atrašanas.

Izvēlieties kāzu aptuveno atrašanās vietu

Latvija izmēra ziņā nav liela valsts, tādēļ kāzas var tikt svinētas jebkurā reģionā, un visticamāk viesi spēs ierasties. Tomēr, lai sāktu savus meklējumus, der sašaurināt savas vēlmes.

kāzu svinību vietas latvijā
Foto: LIENE PĒTERSONE / www.lienepetersone.com / Svinību vieta: NĪTAURES DZIRNAVAS
  1. Pirmkārt, jau jāsaprot, vai vēlaties svinēt savu jāvārdu Latvijā vai tomēr doties uz kādu citu galamērķi ārpus valsts robežām.
  2. Otrkārt, ja vēlaties svinēt Latvijā, tad svarīgi saprast, kurš reģions jums būtu izdevīgāks lokācijas ziņā tā, lai gan jums pašiem, gan kāzu viesiem būtu ērti.

Svinību vieta un kāzu maltīte – puse no kopējā kāzu budžeta

Kad aptuvenā lokācijas vieta ir atrasta, jāpievēršas kāzu budžetam. Nenoliedzami budžets daudzos gadījumos nosaka to, kuru kāzu vietu pāris izvēlēsies. Pētījumi visā pasaulē rāda, ka kāzu svinību vietas īre un kāzu maltīte aizņem aptuveni pusi no jaunā pāra kāzu budžeta. Līdz ar to, lai saprastu aptuveno summu, ko esat gatavi atvēlēt kāzu svinību vietai, jāsarēķina kopējais kāzu budžets un jāsadala uz pusēm.

kāzu svinību vietas latvijā
Foto: ELĪNA UPMANE / www.upmane.com / Svinību vieta: HOUSE BRIKUMI / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Kāzu vietas meklējumi var sākties pēc tam, kad sarēķināts aptuvenais viesu skaits

Tomēr pat, ja zināms aptuvenais svinību vietas budžets, meklējumi var sākties tikai pēc tam, kad ir sarēķināts iespējamais viesu skaits. Pastāv diezgan liela atšķirība starp vietām, kas var uzņemt, piemēram, 150-200 cilvēkus un tādām, kur maksimālais viesu skaits var būt 50-60 cilvēki.

Tieši tādēļ pirms sākt apzvanīt kāzu vietas un doties apskates objektu izbraukumos pa visu Latviju, līgavai un līgavainim jāapsēžas un jāsastāda vismaz aptuvenais viesu saraksts, lai saprastu, ar cik lielu cilvēku skaitu nepieciešams rēķināties.

kāzu svinību vietas latvijā
Foto: ELĪNA UPMANE / www.upmane.com / Svinību vieta: HOUSE BRIKUMI / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Prioritāšu izvirzīšana

Nākamais solis ir izvērtēt prioritātes, ko noteikti vēlaties redzēt izvēlētajā kāzu vietā. Kopā ar līgavaini sarakstiet trīs lietas, kas jums konkrētajā vietā būtu svarīgas, piemēram:

  1. iespēja rīkot brīvdabas ceremoniju netālu no svinību vietas;
  2. ēdināšanas nodrošināšana (vai gluži pretēji – iespēja piesaistīt pašiem savus ēdināšanas pakalpojumu sniedzējus);
  3. un svinību telpa ar lieliem logiem un izteiktu dienasgaismu.

Iespējamais kāzu datums

Kad prioritātes ir izvirzītas un savstarpēji pārrunātas, jāķeras klāt potenciālajiem kāzu datumiem. Jāsaprot, vai esat elastīgi kāzu datuma izvēlē, tādējādi palielinot savas iepējas atrast vēlamo svinību vietu, vai tomēr vēlaties palikt pie kāda jums īpaša un nozīmīga datuma, kas nozīmē, ka pastāv iespēja, ka daudzas kāzu vietas būs jau rezervētas (īpaši tad, ja izvēlētais datums iekrīt aktīvajā kāzu sezonā un nedēļas nogalē).

kāzu svinību vietas latvijā
Foto: ELĪNA UPMANE / www.upmane.com / Svinību vieta: HOUSE BRIKUMI / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Sākt meklējumus internetā

Pēc tam, kad visas augstāk minētās lietas ir saprastas, var ķerties klāt svinību vietu meklējumiem internetā. To var darīt gan meklētājā ierakstot dažādus atslēgas vārdus, gan izmantojot, piemēram, LĪGAVĀM.LV, kas apkopojis labākās svinību vietas Latvijā.

Veicot meklējumus, uzmanība jāpievērš gan citu viesu atsauksmēm, gan fotogrāfijām, gan praktiskajām detaļām – cik daudz viesus svinību vieta spēj vienlaicīgi uzņemt un cik izguldīt, vai svinību vieta piedāvā arī ēdināšanas pakalpojumus un vajadzīgos rekvizītus (piemēram, galdus un krēslus), kādi ir svinību vietas iekšējās kārtības noteikumi (ja tā atrodas pilsētā, tad iespējams būs nepieciešams ievērot lielāku klusumu pēc pusnakts).

kāzu svinību vietas latvijā
Foto: LIENE PĒTERSONE / www.lienepetersone.com / Svinību vieta: NĪTAURES DZIRNAVAS / Kāzu pakalpojumu sniedzēji

Personīga tikšanās

Šo interneta meklējumu rezultātā vajadzētu nonākt vismaz līdz pieciem cienījamiem kāzu svinību vietas variantiem.

Lai noskaidrotu to, vai svinību vieta konkrētajā datumā ir brīva, kāda ir tās izmaksu politika un kādu ēdināšanas servisu tā var sniegt, ar to jāsazinās personīgi. Ja atbildes uz jautājumiem apmierina, tad nākamais solis ir sarunāt klātienes tikšanos, aizbraukt apskatīt izvēlētās vietas un pēc rūpīgas izvērtēšanas, kad visas ir apkatītas, pieņemt gala lēmumu.

FOTO: ELĪNA UPMANE, LIENE PĒTERSONE

Raksta autore: LIENE PĀLĒNA

Lasi arī rakstu: KĀZU SVINĪBU VIETAS


Atrodi labākās kāzu svinību vietas Latvijā šeit:

Citi Raksti