Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Kāzas Maltā ir lieliska alternatīva tiem, kas negrib laulāties Latvijā. Maltā saule spīd vidēji 300 dienas gadā, un, lai gan kāzu industrija šajā valstī ir ļoti attīstīta un līmenis atbilst starptautiskiem standartiem, cenas kāzu pakalpojumiem ir daudz zemākas kā citās Eiropas valstīs.

LĪGAVĀM skaidro, kas jāņem vērā, rīkojot kāzas Maltā, kā arī aprunājās ar Nelliju un Kristapu, kas savus jāvārdus teica tieši uz šīs skaistās salas.

Malta – kāzu galamērķis visa gada garumā

Kāzu organizatore Olga Ādama / Luna Events norāda, ka kāzu ceremonijas organizēšana Maltas salā ir īsta pasaka, kuru pelnījis ikviens pāris.

Maltā saule spīd visu gadu – kā vasarā, tā ziemā, tādēļ tur kāzas var rīkot visa gada garumā. “Ar katru pāri mēs strādājam individuāli, ņemot vērā konkrētā pāra vēlmes un paredzēto kāzu budžetu. Jaunlaulātie var izvēlēties kāzas ar dažādiem scenārijiem – no vistradicionālākā līdz visneparstākajam.

kāzas maltā
Kāzu aģentūra: LUNA EVENTS

Vēl viens pluss kāzu reģistrācijai Maltā neapšaubāmi ir tas, ka medusmēnesis sākas uzreiz pēc jāvārdu teikšanas,” stāsta Olga.

Viņa arī skaidro, ka tā kā Malta ir Eiropas Savienībā, tad rīkot oficiālas kāzas Latvijas iedzīvotājiem tur ir samērā viegli.

kāzas maltā
Kāzu aģentūra: LUNA EVENTS

Plašs piedāvājums dažādām kāzu ceremonijas vietām

Uzticot kāzu organizēšanu profesionāļiem, jaunais pāris var būt drošs, ka par visu būs padomāts. “Mēs rīkojam gan mazas, gan lielas ceremonijas, palīdzam ar viesu izmitināšanu un brīvā laiku plānošanu. Vēlamies, lai jaunlaulātie aizmirst par visām grūtībām, kas ir saistītas ar sagatavošanos kāzām un ceremonijas organizēšanu.

kāzas maltā
Kāzu aģentūra: LUNA EVENTS

Mēs piedāvājam dažādas vietas laulību ceremonijām:

  • jūras krastā;
  • dažādās pilīs un villās;
  • vēsturiski nozīmīgās vietās;
  • viesnīcas teritorijā, kā arī citās vietās,” norāda kāzu organizatore Olga Ādama.

Viņa arī skaidro, ka atkarībā no jaunlaulāto kāzu budžeta, pāriem tiek piedāvāti dažādi kāzu organizēšanas varianti – standarta vai luksusa. “Atkarībā no izvēlētā piedāvājuma, tajā ir iekļautas sekojošas lietas: dokumentu iesniegšana dzimtsarakstu nodaļā, laika un datumu rezvervēšana, kāzu koordinators, transfērs uz viesnīcu, līgavas frizūra un grims, līgavaiņa piespraude, liecinieki (pēc nepieciešamības), kāzu torte, līgavas pušķis, kāzu dekorācijas, kāzu auto, svinīgas vakariņas, kāzu fotogrāfs un citas kāzām svarīgas lietas.

Cenas oficiālām kāzu ceremonijām Maltā ir sākot no 1600 EUR,” stāsta Luna Events kāzu rīkotāja.

kāzas maltā
Kāzu aģentūra: LUNA EVENTS

Kāzas diviem vien

Nellija un Kristaps savu jāvārdu viens otram teica tieši Maltā. “Jau iepriekš bijām izvēlējušies Maltu kā atvaļinājuma galamērķi, bet, kad sapratām, ka vēlamies apprecēties divatā un ārzemēs, pēc vietas izvēles tālu nebija jāmeklē.

Lai gan tur vēl nebijām bijuši, priekšstats no pieejamās informācijas radās patīkams. Maza sala Vidusjūrā piestāvēja arī mūsu kāzu konceptam. Noteiki jāpiemin arī tas, ka Maltā angļu valoda ir otra oficiālā valoda, līdz ar to dokumentu kārtošana arī nesagādāja lielas problēmas,” atminas Nellija.

kāzas maltā
Kāzu aģentūra: LUNA EVENTS

“Mūsuprāt, kāzas ir ļoti intīms un personisks brīdis, gluži kā rituāls, kurā divi cilvēki savij savus solījumus likteņa priekšā.

kāzas maltā
Kāzu aģentūra: LUNA EVENTS

Līdz ar to arī tapa skaidrs, ka, lai tiešām no sirds šo dienu un solījumu izbaudītu tā, kā paši vēlamies, mēs nerīkosim balli radiem un draugiem. Gluži pretēji, mazliet egoistiski, taču šajās sajūtās vēlējāmies dalīties tikai mēs divi vien. Kāzas bija lieliskas.

kāzas maltā
Kāzu aģentūra: LUNA EVENTS

Galvenā doma tika saglabāta – laulājāmies divatā, bet liecinieku statusā bija mūsu kāzu organizatore Olga Ādama un kāzu fotogrāfs. Tiešām bija sajūta, ka ar mums kopā šajā priecīgajā mirklī ir labi draugi. Smiekli, asaras, laba vēlējumi, kopīga šampanieša glāze, neizmērojama prieka sajūta, ar kādu pat nebijām rēķinājušies,” stāsta Nellija.

kāzas maltā
Kāzu aģentūra: LUNA EVENTS

Par visu ļauj parūpēties kāzu organizatoram

Nellija un Kristaps stāsta, ka kāzu plānošanā visus pienākumus ļāva uzņemties kāzu organizatorei. “Kāzu plānošanu uzsākām gada sākumā, kad pirmo reizi sazvanījos ar Olgu no Luna Events, un 10. maijā jau bijām laulāti. Līdz februāra vidum bija jāpaspēj sakārtot visus nepieciešamos dokumentus – kādas divas nedēļas pagāja sarūpējot visas nepieciešamās izziņas, tulkojumus un apstiprinājumus.

Godīgi sakot, tikai šīs divas nedēļas izjutām kā gatavošanos kāzām. Jo tas arī, izņemot ceremonijas vietas un vēl dažu sīkumu izvēli, bija viss, kas tika no mums prasīts.

Par pārējo parūpējas mūsu kāzu organizatore, nemitīgi turot mūs lietas kursā un komunicējot, kā arī sniedzot padomus un ieteikumus, kā plānot mūsu atpūtu Maltā. Par pašām laulībām mums galva jālauza nebija,” tā Nellija.

kāzas maltā
Kāzu aģentūra: LUNA EVENTS

No atvaļinājuma līdz medusmēnesim

“Svarīgi mums bija arī tas, ka Maltā ieradāmies jau pāris dienas pirms kāzām. Izbaudījām atvaļinājuma sākumu vēl kā neprecēts pāris, pēc pāris dienām laulājāmies, un turpmāko ceļojuma daļu – medusmēnesi baudījām kā vīrs un sieva.

Līdz ar to mūsu atvaļinājums Maltā ieguva tik piesātinātu sajūtu un piedzīvojumu pilnu buķeti, ka to atcerēsimies visu mūžu,” pārliecināta Nellija.

kāzas maltā
Kāzu aģentūra: LUNA EVENTS

Raksta autore: LIENE PĀLĒNA

Foto: LUNA EVENTS

Citi Raksti