Saderināšanās gredzenu tradicionāli izvēlas topošais līgavainis, tomēr ikvienai sievietei būtu noderīgi zināt, kādas formas un lieluma gredzens piestāv tieši viņai - ņemot vērā plaukstas lielumu un pirkstu garumu. Izvēloties saderināšanās gredzenu, svarīgi atcerēties, ka tam ne vien jāpiestāv tā nēsātājai, bet, pats galvenais, ir patiešām jāpatīk!
Sievietēm ar īsiem pirkstiem iesakām izvēlēties formas, kas vizuāli stiepjas uz augšu - piemēram, ovālas formas akmeņus vai arī gredzenu ar šobrīd tik populārajiem triloģijas akmeņiem - trīs akmeņi, kas izkārtoti līdzās un vizuāli aptver visu pirkstu, nevis tikai tā centrālo daļu. Izvairieties no smagnējām rotām un akmeņiem masīvos ietvaros.
Uz pirksta, kas ir nedaudz platāks, labāk izskatīsies gredzeni ar lielāku akmeni un masīvāku ietvaru - jo smalkāks gredzens, jo vizuāli lielāks šķitīs pirksts. Uzmanība jāpievērš arī gredzena stīpiņas formai - sfēriska jeb izliekta forma vizuāli padarīs pirkstu vēl apaļāku, savukārt taisnstūra forma - slaidinās.
Garu un slaidu pirkstu īpašnieces var atļauties valkāt ikvienas formas gredzenu (un, patiesībā, ikviena sieviete ar jebkuru pirkstu formu var - svarīgākais, lai gredzens patīk pašai nēsātājai), bet pirkstu slaikumu vēl vairāk izcels smalkas formas un nelieli, sagrupēti akmeņi.
Dāmām ar mazām, smalkām rokām iesakām izvairīties no lieliem un smagnējiem akmeņiem - tie rokām liks izskatīties neproporcionāli mazām. Tomēr no dārgakmeņiem, protams, nav jāatsakās pavisam - kāpēc gan neizvēlēties smalku gredzenu ar daudziem nelieliem akmeņiem, kas radīs ne mazāk mirdzošu kopējo iespaidu?
Sievietēm ar platāku plaukstu un pirkstiem piestāvēs attiecīgi lielāki dārgakmeņi - tie būs proporcionāli attiecībā pret rokas izmēru, turklāt šādu roku īpašnieces var atļauties eksperimentēt ar interesantiem risinājumiem un avangardiskām rotām.
Raksta autors: juvelieris ARVIS KOTINS
Saderināšanās gredzenus meklē šeit: ARVIS KOTINS