Ieraksts šķita noderīgs? Dalies ar to savos sociālajos tīklos. Lai dalītos, izvēlies sev ērtāko sociālo tīklu platformu.

Gaumīgi tērpi vecmeitu ballītei

Gaumīgi tērpi vecmeitu ballītei

Foto: MEGGY WEGGY PHOTOGRAPHY

Vecmeitu ballīte ir pasākums, kurā līgavai un viņas draudzenēm skaisti saposties un pavadīt laiku kopā. Piedāvājam idejas gaumīgiem vecmeitu ballītes tērpiem.

Elegance un komforts

Vecmeitu ballīte nereti ir tā reize, kad gribas iztrakoties un izspēlēt dažādus jokus. To var darīt, tikai vēlams visu iepriekš pārdomāt, lai joki un atrakcijas būtu tiešām iepriecinošas un izdevušās. Īpaši aktuāls šis jautājums ir tieši attiecībā uz vecmeitu ballītes tērpiem. Dažādas asprātības labāk atstāt citām ballītes sadaļām.

Gan līgava, gan viņas draudzenes daudz labāk jutīsies komfortablos, vietai un situācijai atbilstošos gaumīgos tērpos, nevis vienādos krekliņos ar apšaubāmiem uzrakstiem, kas jau sen zaudējuši aktualitāti. Tērpiem nebūt nav jābūt garlaicīgiem, tajos var iekļaut interesantas detaļas un tos saskaņot, bet ir daudz citu gaumīgu veidu, kā to panākt.

Vecmeitu ballītēs nereti ir daudz dažādu aktivitāšu, tādēļ vēlams padomāt par to, lai tērpi būtu gan laikapstākļiem, gan plānotajām nodarbēm atbilstoši. Lai padarītu vecmeitu ballīti daudzveidīgāku, dreskodā var tikt iekļauti gan brīvā stila tērpi dienas aktivitātēm, gan svinīgie tērpi vakaram. Lielākoties vecmeitu ballītes saturs līgavai ir pārsteigums, taču draudzenēm viņai vajadzētu norādīt, kāda veida tērpā ierasties, lai viņa būtu gatava gaidāmajām aktivitātēm un varētu ērti tajās piedalīties.

Tematiski vecmeitu ballītes tērpi

Vecmeitu ballīšu modē dominē dažādi tematiski un saskaņoti tērpi. Izvēloties tematiku, ieteicams padomāt par to, lai ballītes viešņas varētu tērpu sakombinēt no tādiem apģērbiem, kas, visticamāk, jau ir skapī vai, ja nāktos iegādāties jaunu apģērbu, to varētu uzvilkt atkārtoti. Tādēļ vēlams izvēlēties tērpu tematiku, par kuru iespējamas brīvas interpretācijas un kas nav kaut kas ļoti specifisks.

Kā tērpu vienojošais elements var kalpot konkrēta krāsu gamma vai apģērbi, kas jau varētu atrasties ballītes viešņu skapjos, piemēram, gaišs džinss vai kleita ar ziedu rakstiem. Šādas samērā plaši definētas tēmas ļaus katrai no ballītes viešņām gan iekļauties kopējā tematikā, gan ieturēt savu stilu un ģērbšanās veidu.

Foto: MEGGY WEGGY PHOTOGRAPHY

Runājot par vienādiem apģērbiem visām līgavas draudzenēm, tas vairs nav īpaši aktuāli. Pirmkārt, tas nav ilgtspējīgi – iegādāties visām vienādus jaunus apģērbus, lai tos uzvilktu tikai uz šo vienu ballīti. Otrkārt, viens un tas pats apģērbs dažādām sievietēm izskatās atšķirīgi, vienai tas glaimo, otrai nepiestāv. Tāpēc labāk ļaut izvēlēties atšķirīgus tērpus, lai katra no līgavas draudzenēm varētu ierasties vecmeitu ballītē savā labākajā izskatā, jūtoties ērti un skaisti.

Piedāvājam idejas tematiskiem vecmeitu ballītes tērpiem, kas gan vienlaikus līgavas draudzenēm radīs saskanīgu koptēlu, gan atstās pietiekami vietas interpretācijai, lai katra viešņa varētu izvēlēties tādu tērpu, kādu vēlas.

Bohēmiskais šiks

Šajā tematikā iederēsies plandošas garas kleitas, ziedu vainagi un sandales. Šī ir perfekta tematika vecmeitu ballītes piknikam. Ja tomēr paredzētas aktīvākas nodarbes, šajā stilā var lieliski integrēt arī džinsu un romantiskas blūzes.

Pludmales stils

Ja vecmeitu ballīte plānota pludmalē vai uz jahtas, noteikti būs nepieciešams stilīgs peldkostīms. Neaizmirstiet arī par pludmales aksesuāriem – saskaņotiem dvieļiem, lakatiem un saules cepurēm. Lieliska un eleganta izvēle vasaras ballītēm ir lina apģērbs. Tas ir komfortabls gan saulē, gan vējā, kā arī rada izsmalcinātu iespaidu.

Foto: MEGGY WEGGY PHOTOGRAPHY

Retro tematika

Izvēlieties kādu no pagājušā gadsimta dekādēm. Tomēr te gan vēlams papildus precizēt, vai ballīte paredzēta vairāk brīvā vai svinīgā stilā, jo arī retro tērpus iespējams stilizēt dažādi. Šī ir arī budžetam draudzīga tematika, jo var izmantot visneparastākos vintāžas atradumus.

Foto: MEGGY WEGGY PHOTOGRAPHY

Sarkanais paklājs, glamūrs un mirdzumi

Vecmeitu ballīte var noritēt arī ļoti eleganti un izsmalcināti. Varat apmeklēt privāto kino seansu tērpušās kā aktrises pirmizrādē vai doties uz smalku restorānu savos svinīgākajos tērpos. Vai arī sarīkot glamūrīgu disko ballīti un ierasties mirdzošos metālisku nokrāsu tērpos.

Sportiskais stils

Ja ieplānota ļoti aktīva ballīte, izcili piemērots būs sportiskais stils. Neviens nav aizliedzis ierasties vecmeitu ballītē legingos! Ja tas atbilst dienas aktivitātēm un tiek savstarpēji saskaņots, arī tas var būt piemērots vecmeitu ballītes tērps.

Franču Rivjēra

Vasaras ballītei lieliski piestāvēs ceļojumu stils – iztēlojieties, ko vilktu vasaras pēcpusdienā Franču Rivjērā, romantiskā Itālijas ciematā vai Grieķijas salā. Iedvesmu tērpu tematikai varat smelties ceļojumos un valstīs, kas līgavai tuvas. Ap ceļojumu tēmu var izveidot arī visdažādākās tematiskās vakariņas un pat maltītes.

Jaunākās modes tendences

Vecmeitu ballītes tērpu tematikai var iedvesmoties arī no jaunākajām modes tendencēm. Piemēram, šobrīd tieši kāzās ļoti aktuālas ir bantes un pērles. Tērpi ar pērļu aksesuāriem vai bantēm – tā ir oriģināla un interesanta vecmeitu ballītes tērpu tematika, ko iespējams viegli īstenot ar minētajiem elementiem papildinot jau esošus tērpus.

Izvēloties vecmeitu ballītes tematiku, svarīgi ņemt vērā līgavas personību un intereses. Līgava būs patiesi iepriecināta, ja vecmeitu ballītes tematika atspoguļos, to, cik labi draudzenes viņu pazīst un ka viņas izvēlējušās ko tiešām personisku un līgavai nozīmīgu.

Vecmeitu ballītes aksesuāri ar nozīmi

Vecmeitu ballīšu plānošana aizņem ne mazums laika un dienas aizpildīšana sastāda ne mazums izdevumu. Tādēļ ir ļoti svarīgi tērēt tiešām būtiskajam – jēgpilnām izklaidēm un gardām maltītēm. Dažādi nieciņi un aksesuāri visbiežāk ir vējā izmesta nauda. Ja vēlaties, lai jums visām ir kāds vienojošs aksesuārs, varat to apvienot ar kādu dienas aktivitāti. Piemēram, meistarklasē izveidot ziedu vainagus, ar kurām visas rotāsieties.

Meistarklases ir lielisks veids, kā kopā pavadīt laiku un pašas savām rokām izveidot kaut ko, kas jums paliks arī kā suvenīrs no vecmeitu ballītes. Vai varat sarūpēt viena otrai un līgavai dāvanu – iegādāties neuzkrītošas un kvalitatīvas saskaņotas rotas, kas paliks jums un simbolizēs jūs draudzības saites. Labāk ieguldīt šādā vienā vērtīgā pirkumā, nevis tērēties daudziem nenozīmīgiem sīkumiem.

Runājot par cita veida aksesuāriem – vienas krāsas saulesbrillēm vai aktivitātēm nepieciešamiem atribūtiem, labāk izvairīties no šādiem tēriņiem. Tie ir nevajadzīgi pirkumi, kas tiks lietoti tikai vienreiz un tikai piesārņo dabu. Labāk izvēlieties tādas aktivitātes, kuras var izpildīt, neiegādājoties kādus īpašus aksesuārus. Un par vizuālo izskatu – arī te labāk izvēlēties aksesuārus, ko varat izgatavot pašas un ko būs iespējams izmantot vēlreiz.

Pārdomāta, mūsdienīga un gaumīga vecmeitu ballīte

Plānojot vecmeitu ballīti, vislabākās idejas radīsies iedvesmojoties tieši no līgavas dzīvesstila. Pieskaņojiet aktivitātes līgavas interesēm, bet tērpu dreskodu – viņas stilam un gaumei. Vecmeitu ballīte ir tā reize, kad iztrakoties, izspēlēt jokus un nedaudz izkāpt no komforta zonas, bet tas viss jādara ar mēru. Ballīte būs tiešām izdevusies, ja visas jutīsieties skaisti, ērti un īpaši, tādēļ ir tiešām svarīgi izvēlēties pārdomātu vecmeitu ballīšu tērpu dreskodu.

 

Raksta autore: Renāte Berga

Citi Raksti