CĒSU PILS

Skaista kāzu ceremonija dižciltīgā vietā
CĒSU PILS>
Valodas:   LV    RU    EN

Mazās vecpilsētas bruģa šarms, krāšņie parki ar gulbju pāriem un Jaunā Cēsu pils ir lielisks, nesamāksloti grezns fons skaistākajai dienai jaunlaulāto mūžā.

Pilsētai īpašo auru piešķir tās vēstures un kultūras mantojums, kas, gādīgu roku spodrināts, sajūsmina ikvienu pilsētas iedzīvotāju un viesi.

Šeit, vēsturiski romantiskā vidē – brīvā dabā, senajā mūra pilī vai atjaunotajā Jaunajā pilī – mīlestības solījums uz mūžu iegūs īpaši svinīgu un nozīmīgu skanējumu ikvienā gadalaikā.

Cēsu pils parks 

Pavasarī pils parks ir kā oāze pilsētas sirdī ar maigo zaļumu, pieneņu dzeltenumu un putnu nebeidzamo līksmi.

Vasarā liepziedu smarža un koku paēna sniegs veldzi saules nogurdinātajiem, lai pēc jāvārda teikšanas varētu iemalkot atspirdzinošu šampanieti.

Rudenī, kad majestātiskie koki birdina košas lapu vēstules, zeltītas takas iezīmējas kā ceļazīmes, solot jaunajam pārim bagātu mūžu.

Romantisko noskaņu papildina izbrauciens ar kuģīti Kārlis parka dīķī un fotografēšanās kādā no graciozajām lapenēm vai pirmā kopējā pastaiga parkā pāri koka tiltam uz mīlestības saliņu.

Jaunā Cēsu pils

Jaunā Cēsu pils ar gadsimtu vēsturi šodien ir atvērta jaunām vēstures lappusēm. Tās Lielais salons ar vieglajiem un graciozajiem rožu rakstiem uz salona sienām, plašumu, krāšņo pils dārza ainavu aiz logiem un grāfa Karla Gustava fon Zīversa klātbūtnes elpu padarīs jebkuru laulību ceremoniju īpaši svinīgu un neaizmirstamu. Pils verandā – gaišākajā un omulīgākajā – telpā būs vieta nelielai atelpai pirms lielajām svinībām. Un ja sakarsušajām sirdīm gribas atspirdzināties Vidzemes siltajos vējos vai aizsūtīt savas kvēlākās vēlēšanās augstu debesīs, tad to var darīt pils Lademahera tornī, no kura paveras brīnišķīgs skats uz pilsētu.

Cēsu pils dārzs un Viduslaiku pils

Pils dārzam ir īpaša simboliska nozīme. Tas ir kā tilts starp pagātni un nākotni, kur Livonijas pils varenie mūri stāsta pagātnes notikumus, bet Jaunās pils elegantais vieglums liecina par mūsdienu izsmalcinātību. Kāzu ceremonija šeit iegūst tādu noskaņu, kas paliek atmiņā uz mūžu ne tikai jaunajam pārim, bet arī viesiem.

Īstiem senatnes cienītājiem ir unikāla iespēja laulību ceremoniju noturēt Viduslaiku pils greznākajā telpā – Rietuma torņa Mestra zālē, nonākšana līdz kurai jau ir kā aizraujošs ceļojums viduslaikos. Biezie pils mūri, kāpnes, kurās vēl atbalsojas bruņinieku cēlā gaita, un romantiskā lukturīšu gaisma radīs patiesi neaizmirstamas sajūtas šajā īpašajā dienā.


Viesu skaits

Jaunās Cēsu pils Lielajā salonā varam uzņemt max 60 kāzu viesu (un tās būs stāvvietas), viduslaiku pils dārzā varam nodrošināt sēdvietas arī vairāk kā 100 viesiem.

Mācītājs un laulību reģistrēšana

Laulību ceremoniju vada jaunā pāra nolīgti dzimtsarakstu nodaļas darbinieki vai mācītāji

Papildus piedāvājumi

Ēdināšanu pils kompleksā nodrošina ar ārpakalpojumu. Jaunais pāris nolīgst sev vēlamu ēdinātāju, mūziku.

Piedāvājam teatralizētu programmu jaunlaulātajiem.

Ja savā kāzu dienā vēlaties iepazīt viduslaiku kāzu tradīcijas, tad apmeklējiet Cēsu Viduslaiku pili, kur piedāvājam īpašu, teatralizētu programmu jaunlaulātiem. Pils iemītnieki sagaidīs jauno pāri pils dārzā. Jaunais pāris tiks pārbaudīts atbilstoši viduslaiku dzīves apstākļiem. Jaunā sieva varēs pārliecināties par topošā vīra spēku un veiklību. Savukārt jaunais vīrs redzēs, kā viņa sieva tiks galā ar nozīmīgākajiem mājas darbiem.

Pēc veiksmīgi paveiktajiem pārbaudījumiem, ordeņa brālis jaunajam pārim izrādīs Cēsu pili, pavadot abus uz greznajām pils iekštelpām. Šeit pils kapelāns noturēs kāzu ceremoniju viduslaiku manierē un dos savu svētību jaunajam pārim, kopīgu dzīvi sākot.

Programmas cena: 120 EUR

Kontakttālrunis: +371 26339342 /Ieva Kalniņa/


Pakalpojuma cena

Laulību ceremonija Jaunās pils Lielajā salonā: 285,00 EUR;

Laulību ceremonija pils dārzā: 100,00 EUR pirmā stunda, katra nākamā 50.00 EUR;

Fotografēšanās pils teritorijā: 35,00 EUR/h


Norises vieta

Lielais salons: Atjaunotajā Cēsu pilī ir iespējams oficiāli reģistrēt laulību. Laulības ceremonija notiek pils Lielajā salonā, kas šobrīd ir atguvusi savu  vēsturisko veidolu, kāds tas ir bijis grāfa Zīversa dzīves laikā. Pils greznākā telpa padarīs laulību ceremoniju īpaši neaizmirstamu.

Pils dārzs: brīnišķīga vieta brīvā dabā uz majestātiskā Viduslaiku pils fona.


Vieta skaistām fotogrāfijām

Līgavām iesaka