Aizvien vairāk klātesot dažādās kāzās, jānovēro viesu dalītā attieksme attiecībā pret tostu teikšanu. Kādam tas padodas raiti un pat iepriekš negatavojoties, cits izmanto visiem zināmos tostus, bet vēl kāds pat neuzdrošinās pārkāpt pāri savām bailēm un publiski uzstāties.
Tomēr no sirds teikta uzruna, tosts kāzās, jaunajam pārim var būt lieliskākā dāvana, tādēļ dalāmies dažos padomos veiksmīgākam tostam!

Pirmais noteikums – tosts jāteic pareizajā laikā un vietā!
Ierasts, ka tostus kāzās parasti teic jaunā pāra vedēji, liecinieki, tuvākie ģimenes locekļi. Tādēļ labais tonis būtu vispirms ļaut viņiem izteikties un pie pirmās iespējas nelēkt kājās, lai dalītos savās pārdomās un apsveikumos.

Jāļauj sev sajust īsto brīdi, kas būtu vispiemērotākais uzrunas teikšanai. Protams, vakariņu laiks būtu visoptimālākais laiks tostiem, kad visi sapulcējušies pie galdiem un atrodas vienuviet, tomēr apsveikuma vārdus var teikt arī, piemēram, laikā, kad viesiem tiek dalīta kāzu kūka.

Otrais noteikums – ļauj runāt arī citiem viesiem!
Nevajag aizmirst, ka visticamāk nebūsiet vienīgais kāzu viesis, kas vēlēsies teikt uzrunu, tādēļ tostam nevajadzētu būt pārāk garam. 2-3 minūtes būs visoptimālākais laiks, lai pārlieku neaizņemtu mikrofonu.

Trešais noteikums – stāstīt, nevis nolasīt!
Nav slikti pirms tosta teikšanas sagatavoties un izdomāt, ko vēlaties teikt un uz ko likt uzsvarus, tomēr tā ir jau sen pierādīta patiesība, ka cilvēki, kas lasa no lapiņām, liek viesiem justies mazliet neveikli un, ko tur liegties, arī garlaikotiem, tādēļ labāk savu uzrunu vai nu atstāstīt vai uz lapiņas pierakstīt pāris atslēgas vārdus, kas palīdzēs atcerēties, ko tālāk bijāt ieplānojuši teikt.

Ceturtais noteikums – neaizmirsti iepazīstināt ar sevi!
Lai arī esat sev tuvu cilvēku kāzās, visticamāk arī tajās ir kāds cilvēks, kuru nepazīstat, tādēļ jebkuru tostu vislabāk iesākt iepazīstinot ar sevi – pasakot savu vārdu un īsi paskaidrojot, kā pazīstat jauno pāri.

Piektais noteikums – nē garlaicībai!
Garlaicīgi monologi nepatīk nevienam, tādēļ atcerieties savu tostu veidot tā, lai tas būtu gan interesants (piemēram, atceroties ko aizraujošo un uzjautrinošu no jaunā pāra dzīves vai izstāstot kādu anekdoti – ar tām gan nevajadzētu aizrauties), gan emocionāls, tādēļ jebkuru labu kāzu tostu vislabāk beigt ar apsveikumu par jaunā pāra satikšanos un mīlestību.

Foto: MIKS ŠĒLS, GATIS LOČMELIS, AINĀRS MAZJĀNIS, UĢIS BRĀLĒNS
Raksta autore: LIENE PĀLĒNA