IEMĪLI SEVI NO JAUNA!

IEMĪLI SEVI NO JAUNA!

Modelēm Instagramā ir “perfekta figūra”, dziedātājas ir tik ļoti neatvairāmas un harizmātiskas, modes dāmas ietērptas dizaineru drēbēs… Bet vai tas nozīmē, ka viņas ir pārliecinātas par sevi un, pats galvenais, vai tas nozīmē, ka viņas ir laimīgas?

Nebūt ne.

Padomā pati, cik daudzas Holivudas zvaigznes gadiem ilgi dzīvo depresijā, cik daudzas izlemj atņemt sev dzīvību un cik daudzas, nemitīgi uzfrišinot sevi, vairs nemaz neizskatās pēc sevis.

Cilvēki domā, ka, lai būtu pārliecināta par sevi, tev jāizskatās, jāģērbjas, pat jāsmaržo lieliski. Patiesībā pārliecība par sevi nenāk no ārpuses, bet gan sākas tevī pašā.

Ārišķīgās lietas neko nemainīs, kamēr tu pati nejutīsies apmierināta ar sevi un savu dzīvi.

iemīlēt sevi no jauna

Kad mēs bijām mazas meitenes, mēs bijām tik pašpārliecinātas! Mēs neievilkām vēderus,  mums nerūpēja izspūrušie mati vai noķēpātā kleita, mēs vienkārši dejojām un spēlējāmies. Taču tad mēs pieaugām. Un daļa no katra cilvēka pieaugšanas procesa ir šaubīšanās par sevi. Mēs šaubāmies, vai esam piemērotas tam sapņu darbam, vai mēs iepatiksimies vīra mātei, vai, stundām ilgi sēžot pie drēbju skapja, kurš ir tik pilns, ka durvis nevar aizvērt līdz galam, mēs šaubāmies, ko šodien vilkt mugurā, lai izskatītos gana labi. Mēs šaubāmies arvien vairāk un vairāk, līdz visa ticība izkūp pelnos. Bet kā tu domā, kas notiktu, ja mēs neļautu citu domām mūs iespaidot? Ja mēs neuztrauktos par to, kā izskatāmies? Ja mēs nebūtu zaudējušas to bērnības pašapziņu? Ja reizēs, kad kāds pasaka, ka neesam gana labas, gana tievas, gana skaistas, mums atrastos drosme un spēks pasūtīt to cilvēku trīs mājas tālāk? Kā tu domā, kas notiktu?

iemīlēt sevi no jauna

Iedomājies, ka es tev nopirkšu mašīnu. Vienalga, kādu vēlies, sarkanu, melnu, rozā ar spīdumiņiem, cik dārgu vien gribi un rīt tā būs pie tavām durvīm. Taču ar nosacījumu, ka tā būs vienīgā mašīna tavā dzīvē. Ko tu ar to darīsi, ja zināsi, ka tev nekad nebūs citas mašīnas? Tu to kopsi, sargāsi, mīlēsi un lolosi kā vēl nekad, vai ne? Tieši tāpat ir ar tevi pašu –  tev ir šī vienīgā dzīve, ķermenis un prāts. Kāpēc tu nerūpējies par to? Kāpēc tu to nicini, nemīli un iznieko? Mums visiem ir tikai viena dzīve un tas ir noziegums to izšķērdēt. Kamēr tu elpo, tu esi pelnījusi labāko, ko šī dzīve tev var sniegt.

Kā atgūt savu “mazās meitenes” nesatricināmo pašpārliecinātību?